LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si dështuan planet e “Berlusconi”-t shqiptar për të sjellë Veliajn dhe Xhafën në pushtet

10 Janar 2024, 16:19, Satire Politike CNA
Si dështuan planet e “Berlusconi”-t shqiptar për të
Irfan Hysenbelliu, Erion Veliaj dhe Fatmir Xhafaj

Pak muaj më parë, në javët e para të vjeshtës, botuesi i mbytur në borxhe, Irfan Hysenbelliu, i cili e mban veten si “Berlusconi” shqiptar, në tavolinat e kryeqytetit filloi të përhapte thashethemin e radhës.

Edhe pak ditë sa të mbaronte dosja “McGonigal” në SHBA dhe Rama do të binte nga pushteti dhe do të vinte Fatmir Xhafaj me Erion Veliajn e do ta shikonte gjithë Rilindja dhe PS se çfarë do të bënte “Berlusconi” shqiptar me dy ujqërit e Rilindjes.

Si dështuan planet e “Berlusconi”-t shqiptar për të
Fatmir Xhafaj

Në fakt, njëri është ujk i vjetër i diktaturës. Çështja “McGongal” në SHBA vazhdon zhvillohet dhe shpresa më e madhe është tek Erion Veliaj dhe Fatmir Xhafaj.

Si dështuan planet e “Berlusconi”-t shqiptar për të
Erion Veliaj

Për “Berlusconi”-n shqiptar këta janë e ardhmja, se këta do ta shpëtojnë Shqipërinë dhe Xhafaj do të bëhej zëvendëskryeministër dhe ministër Drejtësie për t’ia lidhur frerët SPAK-ut dhe Altin Dumanit që të mos kishte burrë nëne të prekte Lalin për inceneratorët e Xhafaj si i plotfuqishëm me mbështetjen anglo-amerikane do të shkatërronte të gjithë armiqtë e korrupsionit që nga dhëndri i tij me shumë licenca dhe përfitime lart e poshtë pas shkëputjes së përkohshme nga administrata shtetërore.

“Berlusconi” Fane Kapteri, do të vërsulej bashkë me dy miqtë e tij të ngushtë, njëri në bashki që do të kapërcente këtë dallgë të fundit të betejës së tij kundër Edi Ramës dhe i shtyrë nga pas nga Fatmir Xhafaj, i cili është Partia e vërtetë Socialiste dhe mbështetësi legjendar i së shkuarës revolucionare të kësaj partie së bashku do të dilnin në breg triumfues duke mposhtur Edi Ramën, të cilin po e luftojnë amerikanët sepse ka bërë korrupsion me ata të FBI-së dhe dosjen e ka siguruar Xhafaj nga ambasada dhe këtë e shpërndan kudo si një triumf të vërtetë se Edi Rama do të dënohet nga amerikanët dhe pastaj radha i vjen Lali Erit.

Në finale të gjithë janë të lumtur. Irfani shpëton nga gjyqet, taksat dhe tatimet që s’i paguan sepse menjëherë do të propozohet një amnisti që të përfitojë Fane Kapteri, “Berlusconi” shqiptar. Xhafaj do të jetë i gjithëfuqishëm si zëvendëskryeministër dhe Erion Veliaj do të shkëlqejë si e ardhmja e socialistëve.

Në fakt, e gjithë kjo ëndërr do të dështojë, ashtu siç dështoi dhe ëndrra e parë e Irfanit që do të bëhej kryeministër Lulzim Basha se ishte i bukur si Enver Hoxha apo dhe ëndrra e dytë se Ilir Meta do të bëhej kryeministri i përkohshëm me socialistët në pushtet në mandatin e dytë.

Si dështuan planet e “Berlusconi”-t shqiptar për të

Ëndrrat e Irfanit vazhdojnë. “Berlusconi” shqiptar tashmë mbështet fort lali Erin dhe Fatmir Xhafën si legjenda të pandalshme të së ardhmes së ndritur të mëmëdheut./ CNA

 

11:31 Satire Politike

Të fala Bajromit

Megjithëse presidenti ynë ka emrin e një dite të veçan...

Lajmet e fundit nga