LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme, pas akuzave ndaj Berishës del udhëheqësi i ri i opozitës

22 Tetor 2023, 14:09, Satire Politike CNA
E pabesueshme, pas akuzave ndaj Berishës del udhëheqësi i ri i
Endrit Shabani, kreu i "Nismës Thurje"

Kur dje SPAK vepronte për arrestimin e Jamarbër Malltezit dhe njoftonte akuzat për Berishën dhe ndërtuesin Fatmir Bektashi, menjëherë ka reaguar në mënyrë revolucionare i zgjedhuri i së ardhmes së mëmëdheut, opozitari që do të ndryshojë Shqipërinë, ai që nuk mbledh dot firma as për të futur partinë në zgjedhje, Endrit Shabani.

Bashkëpunëtori i ngushtë i Kreshnik Spahiut me Aleancën Kuq e Zi, që iku mori malet dhe nuk dihet se ku, njeriu që përfundoi në një grupim të vogël hajdutësh xhepaxhinjsh, që më pas u kthye në parti politike, njeriu i cili mendon se e ardhmja e Shqipërisë varet nga ai.

Shikojeni këtë video se ky nuk do të rrijë, ky do të bëjë qametin, ky ka vota, ky ka të ardhmen.

Ky çuni i vogël i Sorosit, ky djaloshi që po e mbështesin edhe disa diplomatë të larguar nga Shqipëria me idenë se shqiptarët mund të votojnë të tillë kërriça të vegjël politikë, ka dalë dje dhe ka shpërthyer me hovin e një adoleshenti për të rrëzuar diktaturën dhe për të ecur përpara në demokraci dhe për të vendosur më në fund udhëheqjen e vërtetë opozitare të cilën do ta përfaqësojë Endrit Shabani.

Kujt nuk i vjen për të vjellë, mund të mos ulërijë nga e qeshura./ CNA

 

Lajmet e fundit nga