LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ftesa e PD për 1 Qershorin/ Përralla e vjersha nga Akil Kraja dhe Floriana Garo

31 Maj 2023, 23:03, Satire Politike CNA

Ftesa e PD për 1 Qershorin/ Përralla e vjersha nga Akil Kraja dhe

Një festë e madhe do të organizohet nesër në oborrin e selisë së Foltores.

Albana Vokshi dhe Tritan Shehu do të presin fëmijët plot gëzim për të festuar 1 Qershorin.

Oborri do të mbushet me të qeshura nga përrallat e vjershat e Akil Krajës dhe Floriana Garos.

Dhe si në çdo rast feste, në këtë ditë të gëzueshme për demokratët, nuk do të mungojë muzika.

Foltorja ka zgjedhur këngëtarët më të mirë për të performuar, Gent Strazimirin dhe grupin e pleqve të rinj të FRPD-së.

Pasi të këndojnë, të hanë e të pinë siç e do adeti, fëmijët do i mbyllin festimet e gëzueshme duke takuar doktorin.

Detajet nga takimi i shumëpritur për të festuar 1 Qershorin, Foltorja na i sjell me një njoftim.

Përshëndetje të nderuara zonja drejtuese,

Departamenti Brain Gain dhe Ekselenca në kuadër të projektit “Selia e Partisë Demokratike përtej politikës”, në bashkëpunim me LDG dhe FRPD do të organizojë një festë në selinë e Partisë Demokratike në 1 Qershor në orën 17:30.

Kjo është një ditë ku të gjithë, më shumë se kurrë, të kujtojmë se sa të rëndësishëm janë fëmijët në jetën dhe në shoqërinë tonë, dhe se sa shumë ata kanë nevojë për përshkushtimin tonë maksimal.

Anëtarët e departamentit Brain Gain dhe jo vetëm do të lexojnë përralla dhe vjersha për fëmijët, duke inkurajuar leximin dhe dashurinë për letërsinë. Fëmijët gjithashtu do të ketë mundësinë të pikturojnë dhe të vizatojnë për të shprehur anën e tyre artistike.

Aktivitetet do të shoqërohen me muzikë fëmijësh për të krijuar një atmosferë festive.

Pas këtyre aktiviteteve, fëmijët do të bëjnë një tur në ambjentet e selisë për ta përmbyllur aktivitetin me një vizitë në zyrën e kryetarit të Partisë Demokratike, Prof. Dr. Sali Berisha”, thuhet në njoftim.

Ky takim me peshë të madhe të bën të mendosh gjatë...

Të qash a të qeshësh...

19:58 Satire Politike

“Baba Karloja”

“Baba Karlon” fëmijët e njohin nga përralla e Pinokut, e n...

Lajmet e fundit nga