LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Si qielli me yje”/ Çudira shqiptare, “hiti” veror i KLP-së

26 Maj 2023, 14:50, Satire Politike CNA
“Si qielli me yje”/ Çudira shqiptare, “hiti”
Foto ilustruese

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ia ka marrë këngës. Po, po ia ka marrë vërtet këngës.

Pas punës sfilitëse dhe rraskapitjes së madhe, anëtarët e KLP-së kanë vendosur të relaksohen.

 Dhe si do thoni ju?

Duke i kushtuar këngë vetes.

CNA ka siguruar këtë këngë, vargjet e së cilës janë thurur me aq “mjeshtëri”.

Të gjithë janë pjesë e këngës, që nga kreu e deri te sekretarja, të dalluar për lodhjen që u duhet të kalojnë ditë pas dite nga karrigia në karrige.

Mesa duket ditkan që ta mbajnë veten me të mira, duke lënë stoqet me dokumente dhe duke iu përkushtuar “talentit” për të thurur vargje kënge, që me siguri do t’i shoqërojnë shqiptarët në ditët më të nxehta të verës.

Dhe vërtet janë “mjeshtra”... për të bërë këngë./ CNA.al

19:58 Satire Politike

“Baba Karloja”

“Baba Karlon” fëmijët e njohin nga përralla e Pinokut, e n...

13:39 Satire Politike

Nga Ardi Stefa/ Ish...

Ore vëlla, si je? Më dëgjo me vëmendje. Do zbresësh nga ...

Lajmet e fundit nga