Connect with Us
Horoskopi i ditës, 7 mars 2021
Horoskopi 08:04 - 8 Mars, 2021

Horoskopi i ditës, 8 mars 2021

Dashi Kjo ditë ju fton të bëni zgjedhjet më të mira pa u ngutur. Thuhet se nxitimi është këshillë e keqe dhe prandaj mos harroni se...

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen/ Përfitoi nga kontratat për maskat
Bota 23:08 - 7 Mars, 2021

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen/ Përfitoi nga kontratat për maskat

Një ligjvënës i partisë së kancelares gjermane Angela Merkel tha të dielën se ai do të lëshojë vendin e tij në parlament dhe do të largohet...

Veliaj e pranon publikisht/ Me G99 dështova në mënyrë spektakolare
Politikë 22:52 - 7 Mars, 2021

Veliaj e pranon publikisht/ Me G99 dështova në mënyrë spektakolare

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka folur mbrëmjen e sotme për partinë G99, që lindi nga lëvizja Mjaft. Veliaj e cilësoi G99-ën si dështim spektakolar, ndërsa...

Rritet numri i grave që akuzojnë guvernatorin Cuomo për ngacmim seksual, Schumer mbështet hetimin
Bota 22:50 - 7 Mars, 2021

Rritet numri i grave që akuzojnë guvernatorin Cuomo për ngacmim seksual, Schumer mbështet hetimin

Ligjvënësi më i fuqishëm i Nju Jorkut në Kongres, udhëheqësi i shumicës demokrate në Senat Chuck Schumer, tha të dielën se mbështet hetimin ndaj Guvernatorit Andrew...

A po evoluon SARS-CoV-2 për t’u bërë më vdekjeprurës?
Bota 22:27 - 7 Mars, 2021

A po evoluon SARS-CoV-2 për t’u bërë më vdekjeprurës?

Pasi ekspertët theksuan se varianti B.1.1.7 i SARS-CoV-2, i zbuluar për herë të parë në Anglinë Juglindore, ishte më ngjitës por jo më vdekjeprurës sesa virusi origjinal, kryeministri britanik Boris Xhonson tha më 22 janar se ky...

Fluksi i emigrantëve në rritje/ Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë
Bota 22:25 - 7 Mars, 2021

Fluksi i emigrantëve në rritje/ Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë

Sekretari i Sigurisë Kombëtare Alejandro Mayorkas udhëhoqi vizitën e një delegacioni të zyrtarëve të administratës së Presidentit Biden në kufirin e Shteteve të Bashkuara me Meksikën...

Festa e mësuesve/ Grida Duma: Meritojnë respekt, janë familje e dytë për nxënësit
Politikë 22:05 - 7 Mars, 2021

Festa e mësuesve/ Grida Duma: Meritojnë respekt, janë familje e dytë për nxënësit

Me rastin e 7 Marsit, ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, ka takuar sot një mësuese në zonën e Kavajës, ku edhe kandidon për deputete. Duma...

Gjermani, nis shitja e testeve të shpejta për COVID-19 në supermarkete
Bota 21:50 - 7 Mars, 2021

Gjermani, nis shitja e testeve të shpejta për COVID-19 në supermarkete

Linja e super-marketeve Aldi në Gjermani nisi të shtunën të shesë kite testesh të shpejta për COVID. Në disa prej dyqaneve ato u boshatisën menjëherë. Pesë...

Më Shumë AKTUALITET