LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabakja e lali Erit kthehet në lidere globale

17 Korrik 2023, 19:04, Satire Politike CNA
Tabakja e lali Erit kthehet në lidere globale
Jorida Tabaku

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, edhe Tabakja e lali Erit do të kthehet në lidere globale, duke ndjekur hapat jo thjesht dhe vetëm të lalit, por edhe ato të liderit tonë global, të kryeministrit Edi Rama.

Tabakja, e cila e mori përballë Edi Ramën dhe e bëri copë e çikë dhe më pas lali Erin, tani ka filluar të shprehet anglisht për takimet madhore që bën në arenën globale.

Tabakja e lalit Erit nuk zhgënjen kurrë, ajo është alternativa, e ardhmja, zgjidhja dhe kryeministrja e pritshme e Shqipërisë.

Tabakja, tashmë që të marrë detyrën, duhet të rivalizojë direkt liderin tonë global dhe për këtë ka filluar të na flasë anglisht me statuset e saj dhe të na tregojë agjendën e saj globale.

Pritet që së shpejti të ketë edhe takime të rëndësishme rajonale./ CNA.al

Tabakja e lali Erit kthehet në lidere globale

Lajmet e fundit nga