LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO-"Hiti veror" për KLP-në/ Grupi polifonik thur vargje, anëtarët shijojnë drekën

6 Qershor 2023, 12:55, Satire Politike CNA

VIDEO-"Hiti veror" për KLP-në/ Grupi polifonik thur vargje,

Dy javë më parë CNA publikoi me audio një këngë, e cila i kushtohej Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Vargjet e thurura përcillnin elozhe për anëtarët dhe kreun e KLP-së. 

Drejtësia e re tashmë ka goditur me këngën e saj polifonike. Duket se shqiptarët po e kthejnë në traditë thurjen e këngëve për politikanët apo edhe drejtuesit në institucione të ndryshme.  

Si të mos mjaftonin këngët për Sali Berishën, Edi Ramën, Ilir Metën tashmë një hit tjetër veror i kushtohet “dorës së fortë” të shtetit, drejtuesve të akuzës.

Anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë janë bashkuar në një drekë, ku i kanë pritur me ison e famshme labçe dhe një dedikim special për secilin nga personazhet e njohur të drejtësisë, duke nisur nga prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela, te kreu i SPAK-ut, Altin Dumani, dhe kreu i KLP-së, Alfred Balla./ CNA.al

 

19:58 Satire Politike

“Baba Karloja”

“Baba Karlon” fëmijët e njohin nga përralla e Pinokut, e n...

Lajmet e fundit nga