LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme/ Basha ndërron bluzën kaki

19 Korrik 2023, 19:50, Satire Politike CNA

E pabesueshme/ Basha ndërron bluzën kaki

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Lulzim Basha ka ndërruar bluzën ngjyrë kaki.

Po, po, ka ndërruar bluzën. Atë bluzën që e bënte të dukej si Vladimir Zelensky i Ukrainës.

Pasi brodhi lart e poshtë për rreth dy muaj me bluzën kaki, që zor se e hiqte nga trupi ndonëse kishte filluar t’i vinte erë, Luli ka bërë progres.

Ka kuptuar se bluza duhej larë dhe e ka ndërruar atë me një tjetër bluzë të ngjashme, por kësaj radhe ngjyrë gri.

E pabesueshme/ Basha ndërron bluzën kaki

Dhe këtë dalje speciale me gri e ka bërë në Kombinat, ku ka takuar 20 a 30 vetë për të përsëritur premtimet që i la pa bërë kur ishte vetë kryetar.

Pas këtij përparimi, Bashës sikur i është çelur fytyra dhe është rikthyer buzëqeshja rrëzëllitëse, që siç thonë banorët e Kombinatit, duhet të vije syze ta shihje sepse të vriste sytë.

E pabesueshme/ Basha ndërron bluzën kaki

Ballkonet e banesave të Kombinatit ishin mbushur me njerëz, të cilit duartrokisnin Lulin që hoqi bluzën dhe brohorisnin njëzëri “Bravo kryetar! Bravo kryetar! Bravo kryetar!”

Sado e pabesueshme mund t’ju duket, është e vërtetë. Këtë e panë banorët e Kombinatit, po jua tregojmë edhe ne me foto. Luli ka hequr bluzën kaki dhe tashmë është veshur me bluzë gri!/ CNA.al

E pabesueshme/ Basha ndërron bluzën kaki

Lajmet e fundit nga