LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndryshime serioze në qeveri/ Lul Basha, ministër i koqeve të rrushit

6 Tetor 2023, 20:58, Satire Politike CNA

Ndryshime serioze në qeveri/ Lul Basha, ministër i koqeve të

Lul Basha, i cili u çorr ditën e djeshme në Parlament për të mbrojtur katet dhe vilat në ndërtesat e oligarkëve, udhëtoi këtë të premte drejt Stropckës së Pogradecit për tu qetësuar.

Basha shkoi te një fermer dhe ashtu siç bën rëndomë në Tiranë, në vend që të rregullonte punë, i bëri më tepër dëm.

Luli i prishi vreshtin fermerit. Në vend të marrë gërshërën e duhur, ka marrë veshulin me rrush duke e shkulur dhe e ha vetë në një cep të vreshtit.

Ndryshime serioze në qeveri/ Lul Basha, ministër i koqeve të

Ka plasur debati i kujt është veshuli me rrush, i Lulit apo i fermerit.

Luli do veshulin, fermën, bashkinë, Qeverinë dhe OKB-në.

Pas debateve, Lulin e ka telefonuar Edi Rama dhe ky e la rrushin e me shpejtësi është nisur në Tiranë për tu bërë ministër i koqeve të rrushit.

Pritet reagimi i Ramës për ministrin e koqeve të rrushit në qeveri./ CNA

Lajmet e fundit nga