LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “shigjeton” sërish Irfan Hysenbelliun/ Nuk do të jetë kurrë i qetë nëse shkel ligjin

27 Mars 2023, 22:28, Politikë CNA
Rama “shigjeton” sërish Irfan Hysenbelliun/ Nuk do të
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka “shigjetuar” sërish pronarin e disa mediave Irfan Hysenbelliun, pasi ky i fundit ka hedhur një sërë akuzash ndaj tij dhe qeverisë për ndërhyrjet e IKMT-së te “Prestige Resort” për ndërtimet pa leje.

Rama tha se asnjë pronar mediash nuk do të jetë kurrë i qetë dhe nuk do t’i ikë përballjes me ligjin nëse kryen evazion fiskal, pastrim parash, ndërton pa leje dhe skllavëron punonjësit.

“Unë dhe qeveria që unë drejtoj, kurrë, në asnjë rast dhe për asnjë arsye nuk kanë ndërhyrë në asnjë milimetër të lirisë editorial apo të lirisë publicistike, qoftë të institucioneve të medias, apo qoftë edhe të gazeëtarëve. Por ama nga ana tjetër asnjë pronar mediash, që kujton se pas ekranit dhe pas gjethes së fikut të lirisë mund të bëjë evasion fiskal, mund të bëjë ndërtime pa leje, mund të bëjë pastrim parash, mund të bëjë skllavërim punonjësish pa u paguar sigurimet shoqërore do të mund t’i ikë përballjes me ligjin dhe me shtetin nuk do të jetë kurrë i qetë”, deklaroi kreu i qeverisë në një lidhje me ish-deputeten Duma./ CNA.al

Lajmet e fundit nga