LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kryebashkiaku është i punësuari juaj, kërkojini llogari”/ Këlliçi, mesazh qytetarëve

27 Mars 2023, 15:22, Politikë CNA
“Kryebashkiaku është i punësuari juaj, kërkojini
Kandidati i opozitës për kryetar bashkie në Tiranë, Belind Këlliçi

Kandidati i opozitës për kryetar bashkie në Tiranë, Belind Këlliçi, ka vijuar takimet me banorët e kryeqytetit në terren edhe ditën e sotme.

Këlliçi ka publikuar disa pamje në rrjetet sociale dhe u drejtohet qytetarëve me një mesazh.

Ai deklaron se kryebashkiaku është i punësuari i popullit dhe qytetarët kanë të drejtë t’i kërkojnë llogari dhe ta qortojnë sa herë që e kanë përballë.

Kryebashkiaku është i punësuari juaj. E paguani për t'ju shërbyer, prandaj nuk duhet të hezitoni fare t'i kërkoni llogari e ta qortoni sa herë ta keni përballë.

Me kryebashkiakun duhet të flisni pa drojë dhe jo nëpërmjet personave të tretë.

Unë jap fjalën e nderit se si kryebashkiaku juaj do të jem gjithnjë në terren, që këto biseda të hapura t'i bëjmë në çdo kohë me njëri-tjetrin”, thekson kandidati i opozitës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga