LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lista e plotë/ Kush janë kandidatët e Partisë Socialiste për Këshillin Bashkiak të Tiranës

27 Mars 2023, 17:01, Politikë CNA

Lista e plotë/ Kush janë kandidatët e Partisë Socialiste

Partia Socialiste ka bërë publike listën e plotë të kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Tiranës.

Lista u prezantua në një deklaratë për mediat nga drejtuesi i PS-së për Tiranën, Erion Veliaj.

Lista kryesohet nga zëvendësministrja e Brendshme, Romina Kuko dhe ka 66 emra, ku përfshihen ish-deputetë e zv.ministra.

Gjithashtu në garën pë Këshillin Bashkiak janë edhe ish-drejtoresha e ARRSH-së, Sonila Qato dhe artisti Gazment Paja.

Lista e plotë e kandidatëve të Partisë Socialiste për Këshillin Bashkiak të Tiranës:

1. Romina Kuko

2. Aldrin Dalipi

3. Megi Fino

4. Eridian Salianji

5. Etleva Bajrami

6. Endri Fuga

7. Ledia Tota

8. Plarent Ndreca

9. Sonila Qato

10. Luan Bregasi

11. Arta Dollani

12. Genc Hyska

13. Joleza Koka

14. Julian Hodaj

15. Reme Lala

16. Redi Jupi

17. Blerina Doracaj

18. Gaz Paja

19. Silda Anagnosti

20. Endri Hoxha

21. Adelina Greca

22. Hantin Bonati

23. Vjollca Braho

24. Glinxhet Madhi

25. Katerina Marku

26. Aldo Merkoçi

27. Albina Nanaj

28. Enio Civici

29. Xhilda Kito

30. Bes Kadia

31. Maura Linadi

32. Agim Kraja

33. Grejsi Bixhi

34. Halit Valteri

35. Kamela Banushi

36. Rezart Isufi

37. Xheni Hatllari

38. Alfred Muharremi

39. Sara Shameti

40. Sead Kazanxhiu

41. Bora Minga

42. Roy Bashaj

43. Gresa Hoxha

44. Tedi Deraj

45. Elektra Kadriaj

46. Tahir Batalli

47. Rea Kalo

48. Kejdi Jazenxhiu

49. Sindi Tona

50. Endrrit Fetahu

51. Anxhela Bakiasi

52. Hermes Kafenxhiu

53. Fatbardha Sadikaj

54. Savio Dosti

55. Erisa Veliu

56. Samuel Nazeri

57. Romina Zaimi

58. Albi Deliaj

59. Helena Kace

60. Qazim Fucija

61. Kamelisa Selami

62. Emanuel Dosti

63. Olsa Ulqinaku

64. Aldo Aga

65. Arsiva Qefalia

66. Irla Pirra./ CNA.al

Lajmet e fundit nga