LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi prezanton programin/ Taksat që do të heqë nëse merr bashkinë e Tiranës

27 Mars 2023, 18:30, Politikë CNA
Këlliçi prezanton programin/ Taksat që do të heqë
Kandidati i opozitës për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi

Kandidati i opozitës për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka prezantuar programin për taksat dhe tarifat.

Në një takim me biznesin e mesëm e të vogël, Këlliçi tha se do të ulë taksat për arsimin, për fjetjen në hotel, për tabelën, për truallin, për ndërtesën dhe për tokën bujqësore.

Ai deklaroi se gjithashtu do të luftojë korrupsionin dhe do të rrisë të ardhurat.

Pjesë nga fjala:

Biznesi i vogël e i mesëm e ka mbajtur gjallë Tiranën. Mundi dhe perpjekja juaj krijojnë vende pune. Nuk krijojne vende pune fasadat e shfaqjet. Bashkia do jetë partneri i biznesit të vogël. Veliaj nuk ka folur asnjë ditë për ju.

Ja cilat taksa do të ul e do të heq.

• Do ul taksat dhe tarifat.

• Do luftoj korrupsionin, të ardhurat do rriten.

• Taksa për arsimin, bëhet zero.

• Taksa e fjetjes në hotel, ulet me 30%.

• Taksa e tabelës, ulet me 30%.

• Taksa e truallit reduktohet me 30%.

• Taksa mbi ndërtesën ulet me 30%.

• Hiqet taksa e tokës bujqësore, pjesa e Bashkisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga