LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ ‘Aleanca Progresiste’ dorëzon listat për Këshillat Bashkiakë

27 Mars 2023, 18:27, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ ‘Aleanca Progresiste’ dorëzon listat

Koalicioni i përbërë nga dy partitë, Lëvizja për Zhvillimin Kombëtar dhe Bindja Demokratike, ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për Këshillat Bashkiakë.

Mësohet se ‘Aleanca Progresiste’ do të garojë për Këshillat Bashkiakë në të gjitha bashkitë e vendit.

Më herët, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar se koalicioni do të nxjerrë kandidatë për kryebashkiak vetëm në disa zona.

Kujtojmë se sot është afati i fundit për dorëzimin e kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshilltarë bashkiakë për zgjedhjet lokale të 14 majit./CNA.al

Lajmet e fundit nga