LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha prezanton kandidatin e Peqinit/ “Të zgjedhurit nga Primaret, nuset e dhëndurët e lirisë”

27 Mars 2023, 17:43, Politikë CNA

Berisha prezanton kandidatin e Peqinit/ “Të zgjedhurit nga Primaret,

Kryedemokrati Sali Berisha, ka prezantuar Mustafa Pashjan, si kandidat i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për drejtimin e Bashkisë së Peqinit.

Berisha tha se Mustafa Pashja dhe kandidatët e dalë nga Primaret janë “nuset dhe dhëndurët” e lirisë.

Kryetari i PD-së theksoi se në 14 maj do të rikthehet shpresa e do të vijë shpresa për shqiptarët dhe do të rikthehet demokracia në Shqipëri.

“Të dashur demokrate dhe demokratë, qytetarë dhe qytetare, banorë të Peqinit. Edhe njëherë një mirënjohje të pakufishme për këtë entuziazëm, për këtë takim kaq të ngrohtë, që përbën mesazhin më të shkëlqyer që ju i dërgoni demokratëve shqiptarë në të 4 anët e vendit, u dërgoni shqiptarëve kudo që janë. Ky entuziazëm është energjia e bashkimit të shqiptarëve në një betejë historike, në një betejë të rivendosjes së pluralizmit në Shqipëri. Ky entuziasëm i peqinasve dhe i shqiptarëve, është energjia e fitores me 14 maj të Mustafa Pashjas dhe kandidatëve të Primareve në mbarë Shqipërinë. Është energjia e ndryshimit që po vjen, e shpresës që sjell ndryshimi, që sjell për shqiptarët një kohë tjetër dhe që rikthen demokracinë.  Mustafa Pashjan e kam mik të vjetër e bashkëpuntor të vjetër, por këtë herë nuk është kandidat i kryetarit dhe i kryesisë, por i vlerësuar e votuar nga ju. Kandidatët e Primareve janë ‘nuset dhe dhëndurët’ e lirisë. Në vendosëm një standart të vendosur më parë. Ju do të keni një drejtues të aftë e të zotin, pasi në 14 maj do të firmoset ndryshimi i madh e i shumëpritur”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga