LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hysenbelliu, jashtë kontrollit/ Sulmon dhe shantazhon kreun e Tatimeve

28 Shkurt 2023, 09:49, Aktualitet CNA

Hysenbelliu, jashtë kontrollit/ Sulmon dhe shantazhon kreun e Tatimeve

Irfan Hysenbelliu nuk heq dorë nga shantazhi dhe sulmi ndaj institucioneve.

Ai po përdor mediat e tij për luftë, duke sulmuar çdo institucion, që kërkon të zbatohet ligji, të paguhen detyrimet e vetëdeklaruara apo çdo drejtues institucioni që kontrollon bizneset e tij për detyrime të papaguara dhe shkelje ligjore si në çdo biznes tjetër.

“News 24”, "Balkan Web" dhe “Panorama”, kanë nisur sulmet ndaj drejtorit të Tatimeve, Ceno Klosi.  

Hysenbelliu, jashtë kontrollit/ Sulmon dhe shantazhon kreun e Tatimeve

A thua se mediat e Irfan kapterit kanë hallin e këtij individi, të Drejtorit të Tatimeve.

Hysenbelliu, jashtë kontrollit/ Sulmon dhe shantazhon kreun e Tatimeve

E vërteta është se Irfani ka hall tjetër, jo pak, por 120 procese gjyqësore, civile, penale, apo përmbarimore në dyert e drejtësisë.

Halli tjetër është se Tatimet i kanë kërkuar për të paguar taksat.

Dhe pasi Tatimet i kërkojnë të paguajë taksat, në mediat e tij publikohena shkrime ku sulmohet drejtori i përgjithshëm i Tatimeve, Ceno Klosi.

Gjë që në fakt çon në dyshime se nuk janë gjë tjetër veçse shantazhe.

Kujtojmë se tatimet dhe doganat e kanë kapur me evazion fiskal, me një sasi mallrash pa faturë si në rastin e “Birra Korça”.

Media është pushtet i katërt dhe si i tillë i shërben publikut dhe jo xhepave të Irfanit që s’do të paguajë taksat e vetëdeklaruara që shkojnë miliona e miliona euro./CNA.al

Lajmet e fundit nga