LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata rrëzon Irfan Hysenbelliun/ Nis sulmet ndaj gjyqtarit të administratives

27 Shkurt 2023, 13:45, Aktualitet CNA
Gjykata rrëzon Irfan Hysenbelliun/ Nis sulmet ndaj gjyqtarit të
Foto ilustruese

Gjykata ka rrëzuar padinë e Irfan Hysenbelliut në lidhje me ndërtimin pa leje të pishinave në "Prestige Resort".

Gjykata Administrative e Durrësit nuk ka pranuar kërkesën e kompanisë “Erioni sh.p.k.” për të ndalur prishjen nga IKMT të pishinave dhe pistës së “Prestige resort”, si dhe për të ndaluar ekzekutimin e gjobës gati 200 milionë lekëshe derisa çështja të gjykohej në themel.

Gjyqtari Adrian Shega e ka rrëzuar kërkesën e kompanisë së Hysenbelliut, duke legjitimuar vendimin e IKMT-së, për prishje dhe njëherësh duke konfirmuar se “Prestige Resort”, ka qenë ndërtim pa leje.  

Kjo tregon se aksioni ka qenë i drejtë dhe i vërtetë për një objekt të ndërtuar pa leje në bregdet.

Menjëherë pas daljes së vendimit gjyqësor, Irfan Hysenbelliu ka nisur sulmet në mediat e tij ndaj gjyqtarit Ardian Shega.

Në mediat e Hysenbelliut, Shega cilësohet si gjyqtari skandal.

Gjykata rrëzon Irfan Hysenbelliun/ Nis sulmet ndaj gjyqtarit të

Gjykata rrëzon Irfan Hysenbelliun/ Nis sulmet ndaj gjyqtarit të

Nuk është hera e parë që Hysenbelliu sulmon dhe shantazhon drejtësinë, apo institucionet që i kërkojnë të zbatojnë ligjin./CNA.al

Lajmet e fundit nga