LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliu, shantazh mbi drejtësinë me kamera/ Sulm në Gjykatën Administrative

2 Dhjetor 2022, 10:48, Aktualitet CNA

Irfan Hysenbelliu, shantazh mbi drejtësinë me kamera/ Sulm në

Irfan Hysenbelliu po ushtron shantazh të hapur ndaj Gjykatës Administrative, Durrës. Pasi kërcënoi dje në distancë me mediat e tij, kryetarin e Gjykatës Administrative të Durrësit, Adrian Shega, sot ka tentuar të ushtrojë dhunë në Gjykatë.

Duke bërë shantazh me kamera, duke bërtitur e ulëritur në dyert e Gjykatës Administrative, punonjësit e dërguar nga Hysenbelliu, nëse nuk do të kishte një xham mbrojtës, mund të kishin sulmuar fizikisht sekretaren.

Ka zgjedhur të mbrojë me dhunë, ndërtimet pa leje në "Pretige Resort".

Irfani meqë ka media, mund ta bëjë gjyqin kur të dojë, mund të caktojë ai se kur do të hidhet data e shortit, si të ketë qejf.

Ndërton pa leje se ka media, e më pas merr mediat dhe bën shantazh të drejtpërdrejtë mbi drejtësinë, duke bërë tentativë për të ushtruar dhunë në gjykatë.

Sot, presionoi dhe kërcënoi sekretaren e Gjykatës Administrative, për një objekt që ka rezultuar se është pa leje.

Kjo situatë është një kambanë alarmi për Unionin e Gjyqtarëve të cilët duhet të reagoajnë pasi kreu i Gjykatës Administrative Durrës dhe punonjës të këtij institucioni, po shantazhohen hapur me kamera, duke i nxjerrë drejtpërdrejt në televizionin "News 24"./CNA.al

Lajmet e fundit nga