LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Jo vetëm me blloqe betoni/ Irfan Hysenbelliu zapton bregun e detit

16 Gusht 2022, 11:22, Denoncim CNA

Foto-Jo vetëm me blloqe betoni/ Irfan Hysenbelliu zapton bregun e detit

Irfan Hysenbelliu, biznesmeni i cili ka edhe media në pronësi, duket se këto kanë heshtur bashkë me shumë të tjera kur, ish-kapteri i diktaturës i kthyer në biznesmen, ka zaptuar bregetin e Durrës-Kajavë, sa me me gurë, blloqe betoni dhe struktura të tjera ndërtimesh.

Në zonën e Malit të Robit, Hysenbelliu i ka hyrë edhe detit në hak, pasi ka marrë pjesë prej tij për ndërtimin e një restorti.

Hysenbelliu nuk ka betonuar vetëm kalimin në breg me blloqe betoni, por ka betonuar dhe devijuar bregun e detit, për të cilin ka ligj të veçantë.

Ashtu siç do të shihni në fotot e mëposhtme, Hysenbelliu, ka ndërtuar pistën dhe pishinat, në vendin ku praktikisht duhet të ishte bregu i detit.

Pra, në vendin ku ka qenë bregu i detit, por që është devijuar nga Hysenbelliu.

Me apo pa leje, Hysenbelliu ka ndërhyrë me bregun e detit me betonizim kur pë to ka ligj t?7 veçantë dhe mjaft të ashpër.

Gjithashtu ai ka bllokuar me gurë e beton kalimin përpara bregut, gjë që nuk ndodh në asnjë vend tjetër të botës.

Irfani dhe mediat e tij bëjnë moral dhe hedhin akuza, por ende nuk kanë folur për katet paleje të Irfanit në pallate që më pas legalizohen, ndërhyrjen dhe deformimin e bregut të detit apo bllokimin e tij me blloqe betoni. Këto janë fakt në “Prestigj” resort ku dikur clodhej kryeministri Rama i cili shijonte masakrën në bregdet me betonet e Irfanit dhe kafen e paguar prej tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga