LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizjet e fundit në media “shkundin” Irfan Hysenbelliun/ Emrat, largimet dhe rikthimet

19 Janar 2023, 14:56, Aktualitet CNA

Lëvizjet e fundit në media “shkundin” Irfan Hysenbelliun/

Lëvizjet më të reja në media, kanë “shkundur" Irfan Hysenbelliun.

Dy nga drejtuesit e emisioneve, pjesë e grupit mediatik, e kanë braktisur.

CNA.al ka mësuar nga burime të saj se emisioni “Koha për t’u zgjuar”, së shpejti do të shfaqet në një tjetër ekran.

Themeluesi dhe drejtuesi i këtij emisioni, gazetari Bashkim Hoxha, pas shumë vitesh që del në ekranin e "News 24" do të shkojë në "ABC News".

Të njëjtën rrugë duket se ka marrë edhe moderatori Arjan Çani me emisionin “Zonë e Lirë”.

CNA.al mëson se ai ka braktisur Hysenbelliun dhe kontratën paraprake për transmetim në “Panorama Tv”, ku ishte ndërtuar edhe studio për të shkuar në "ABC News".

Një lëvizje tjetër në media, që në fakt është rikthim është Artur Zheji me emisionin “360 gradë”.

Pas një shkëputjeje të gjatë nga televizioni me pronar një trafikant droge, Zheji, sipas burimeve të CNA.al do të rikthehet në ekran nën logon e "ABC News"./CNA.al

Lajmet e fundit nga