LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i suksesshëm i Lul Bashës

1 Janar 2024, 11:00, Satire Politike CNA

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i

Lul Basha si kameleon, ndryshon rolet si të dojë.

Pasi u zgjua nga gjumi letargjik, pas 14 majit të 2023, vijoi të dilte në takime, por joorigjinal, zgjodhi të kopjonte personazhe që më mënyrat e tyre origjinale u kthyen në vëmendjen e të gjithëve.

Por Luli në këtë pikë dështoi pasi u bë kopja e shëmtuar e secilit prej atyre që imitoi, që nga takimet si në foltoret e ish-kryeministrit Berisha e deri te Presidenti Volodymyr Zelensky, me bluzën e tij, apo kopjimi i statuseve si të Ramës.

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i

E vetmja ide origjinale që pati Luli ishte të shkonte në thertore, i veshur si kasap apo të shfaqej në sy të të gjithëve si ministër i k*qeve të rrushit.

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i

Nga kasap në ministër të k*qeve të rrushit/ Viti i

Nga ky këndvështrim, Luli ka qenë superaktiv dhe mund të themi që ka qenë një vit shumë i suksesshëm për kryetarin e vulës, të cilit as vula nuk iu dha./ CNA

11:31 Satire Politike

Të fala Bajromit

Megjithëse presidenti ynë ka emrin e një dite të veçan...

Lajmet e fundit nga