LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Financimi rus në PD/ Ngrihet grup auditimi për të hetuar Lulzim Bashën

26 Shtator 2022, 14:45, Aktualitet CNA

Financimi rus në PD/ Ngrihet grup auditimi për të hetuar Lulzim

Kreu i PD-së, Sali Berisha e ka bërë faktike auditimin në partinë që ai drejton në lidhje me financimet ruse.

Skandali për të cilin akuzohet Lulzim Basha, do të kalojë në një filtër në selinë e PD-së.

Raportohet se vendimi është marrë sot në mbledhjen e Kryesisë dhe Sekretariateve.

Mësohet se kryetare e këtij grupi pune është zgjedhur, Lediana Mandia, ndërsa anëtarë janë Edmond Spaho, Enno Bozdo dhe Florjon Mima./CNA.al

Lajmet e fundit nga