LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Shtyhet seanca për Lulzim Bashën dhe dy zyrtarët e PD-së

9 Prill 2020, 08:54, Politikë CNA
Lobimi rus/ Shtyhet seanca për Lulzim Bashën dhe dy zyrtarët e

Gjykata e Apelit ka shtyrë për më 23 prill seancën gjyqësore për kryedemokratin Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, në lidhje me akuzat për çështjen e lobimin rus.

Mësohet se arsyeja e shtyrjes ishte se mungonte një anëtar i trupës gjykuese dhe një prokuror.

Seanca u shty për datën 27 prill.

 

Lajmet e fundit nga