LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata Kushtetuese me 8 anëtarë/ Betohet në Presidencë Ilir Toska

26 Shtator 2022, 12:29, Aktualitet CNA

Gjykata Kushtetuese me 8 anëtarë/ Betohet në Presidencë Ilir

Anëtari i tetë i Gjykatës Kushtetuese gjyqatri i cili u zgjodh nga Gjykata e Lartë më 12 shtator, Ilir Toska, është betuar sot, para Presidentit Bajram Begaj.

Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të dekretit përkatës të emërimit të tij nga Kreu i Shtetit, Gjyqtari Toska me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë, u betua para Presidentit Begaj se: “Betohem se gjatë kryerjes së detyrave të mia do t’i qëndroj kurdoherë besnik Kushtetutës së Republikës të Shqipërisë”./CNA.al

Lajmet e fundit nga