LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do lehtësohet qarkullimi

26 Shtator 2022, 10:42, Aktualitet CNA
Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do
Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga loti 3 i kantierit të rrugës Porto Romano-Durrës.

Kreu i qeverisë bën të ditur se në këtë lot ka përfunduar formimi i trupit të rrugës së bashku me infrastrukturën nëntokësore.

Në një status në rrjetet sociale, Rama deklaron se ky aks do të lehtësojë ndjeshëm qarkullimin e automjeteve dhe trafikun në Durrës.

“Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës, loti 3, ku ka përfunduar formimi i trupit të rrugës së bashku me infrastrukturën nëntokësore, e po bëhet gati për fillimin e shtresave asfaltike

Me hapjen e këtij aksi trafiku në Durrës do të lehtësohet ndjeshëm pasi qarkullimi i automjeteve nuk do të kalojë më në qendër të qytetit, por do të lidhet direkt me mbikalimet”, shkruan kryeministri./ B.A. – CNA.al

Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do

Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do

Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do

Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do

Kantieri i rrugës Porto Romano-Durrës/ Rama nxjerr fotot: Do

Lajmet e fundit nga