LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Harrojini ditët me diell/ Nga e hëna rikthehen reshjet e shiut, ndryshojnë edhe temperaturat

25 Shtator 2022, 17:53, Aktualitet CNA
Harrojini ditët me diell/ Nga e hëna rikthehen reshjet e shiut,
Foto ilustruese

Ditët e ngrohta dhe me diell, duket se po u vjen fundi.

Duke filluar nga dita e nesërme, reshjet e shiut do të jenë prezente në territorin e vendit tonë, duke sjellë zyrtarisht stinën e vjeshtës, e cila përkon me uljen e temperaturave dhe lagështirës.

Reshjet dhe vranësirat do na shoqërojnë përgjatë gjithë javës, ndërkohë që temperaturat pritet të kenë një zbritje të lehtë sa u përket vlerave të larta.

Ndërkohë që ato të ulëtat do të pësojnë një rritje prej 3 gradësh krahasuar me mëngjeset e freskëta që po lëmë pas.

Gjatë gjithë javës në të gjithë territorin do të ketë rrebeshe shiu të shoqëruara herë pas here shkarkesa elektrike./CNA.al

Lajmet e fundit nga