LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia "blic" në Durrës/ 32-vjeçari kapet me "100 të zezat" në makinë

25 Shtator 2022, 12:45, Aktualitet CNA
Policia "blic" në Durrës/ 32-vjeçari kapet me
Policia e Durrësit

Policia e Durrësit, në vijim të aksionit për goditjen e paligjshmërisë, ka arrestuar shtetasin Ervin Arapi, 32 vjeç. 

Mësohet se në makinën e tij u gjet drogë (100 doza kanabis), armë të ftohta (thikë, shkop bejzbolli). 

Njoftimi i policisë: 

Durrës/Vijojnë kontrollet dhe operacionet “blic”, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive.

Me kanabis dhe armë të ftohta në automjet, evidentohet gjatë kontrolleve “blic” në kuadër të planit operacional të koduar “Terreni” dhe vihet në pranga 32-vjeçari.

Sekuestrohen drogë, një shkop bejsbolli dhe një armë e ftohtë (thikë).

Shërbimet e Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve “blic” të realizuara në të gjithë territorin e qarkut, bazuar dhe në detyrat e përcaktuara në planin operacional të koduar “Terreni”, kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin:

-E. A., 32 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, dhjetëra doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, një shkop bejsbolli dhe një mjet prerës (thikë).

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale./CNA.al

Lajmet e fundit nga