LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gledis Nano ishte në fushë të minuar"/ Prençi: Varej nga politika

24 Shtator 2022, 14:02, Aktualitet CNA

“Gledis Nano ishte në fushë të minuar"/ Prençi:

Ish-drejtuesi i policisë, Shemsi Prençi, u shpreh në një intervistë për "Euronews Albania" se Gledis Nano po punonte në ‘fushë të minuar’ dhe kishte varësi nga politika.

“Kam deklaruar se ish-drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit, Gledis Nano, është në fushë të minuar, për shkak të keqmenaxhimit nga drejtuesit e mëparshëm të policisë. Këto u bënë realitet, një drejtor policie që varet politikisht normalisht do të dështojë. Ai nuk ka fuqinë e vendimmarrjes, kjo i diktohet nga politika dhe nuk mund të ketë sukses”, u shpreh Premçi.

Ai nënvizoi se mossuksesi i Gledis Nanos është arsyetimi më i plotë i kapjes së policisë dhe keqpërdorimit nga politika.

“Ai nuk bëri asnjë ndryshim në strukturë, nuk u shkëput nga vendimmarrja politike”, tha Prençi./euronews

Lajmet e fundit nga