LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kishte frikë se do të përfundoja keq”/ Rama flet për marrëdhënien me babain

24 Shtator 2022, 08:36, Aktualitet CNA

“Kishte frikë se do të përfundoja keq”/ Rama flet

Kryeministri Edi Rama, përtej politikës, ka folur për marrëdhëniet me babain e tij.

Në një intervistë për emisionin radiofonik nga Alaister Campbell dhe Rory Stewart, Rama është shprehur se i ati ishte një zyrtar i regjimit.

 “Me babanë kam pasur një marrëdhënie të fortë, por edhe me ndikim të madh. Unë nuk pëlqeja gjërat që bënte ai dhe ai nuk donte që unë të bëja gjërat që bëja sepse kishte frikë se do të përfundoja keq. Por, unë e vlerësoj shumë këtë marrëdhënie sepse ai ishte njeri liberal. Asnjëherë nuk u përpoq të më impononte ndonjë gjë, që unë të bëja ndonjë gjë”, u shpreh kryeministri./CNA.al

Lajmet e fundit nga