LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Show’ me arrestimin e mjekut/ Genc Gjokutaj: Edhe në Iran ekziston policia e moralit

23 Shtator 2022, 20:35, Aktualitet CNA
‘Show’ me arrestimin e mjekut/ Genc Gjokutaj: Edhe në Iran
Avokati Genc Gjokutaj

Avokati Genc Gjokutaj ka reaguar për arrestimin me zhurmë të mjekut Fitim Marku, u cili u kap duke i marrë ryshfet një agjenti të infiltruar.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Gjokutaj thotë se arrestimi i mjekut ka qenë i planifikuar, ndërsa thekson se edhe në Iran ekziston policia e moralit.

“Sa për sqarim opinionit publik!

Mjeku i arrestuar sot për 200€ është bërë nëpërmjet ofrimit të shumës nga një polic i infiltruar, i cili është prezantuar si familjar i pacientit! Pra një polic civil që e ofron shumën tek mjeku dhe Policia e Shtetit që e kap me lekët në dorë! Ky në gjuhën popullore quhet arrestim i planifikuar!

Edhe në Iran ekziston policia e moralit!”, shkruan avokati./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga