LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Zjarr në Borsh/ Mbi 500 rrënjë ulliri në flakë

23 Shtator 2022, 19:14, Aktualitet CNA
VIDEO-Zjarr në Borsh/ Mbi 500 rrënjë ulliri në flakë
Foto ilustruese

Një sipërfaqe me mbi 500 ullinj në Borsh është përfshirë nga flakët. Banorët kanë kapur pamjet nga sipërfaqja e djegur, ndërsa kërkojnë që të gjendet përgjegjësi nga autoritetet.

Ndër të tjera ata kërkojnë edhe mbështetje financiare nga bashkia dhe Ministria e Bujqësisë, pasi ashtu siç shihet nga pamjet, flakët janë përhapur gjithandej./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga