LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk tërhiqen pedagogët/ Protesta me 5 tetor nuk anulohet

23 Shtator 2022, 18:46, Aktualitet CNA
Nuk tërhiqen pedagogët/ Protesta me 5 tetor nuk anulohet
Foto ilustruese

Takimi mes pedagogëve dhe ministres së Arsimit, Evis Kushi, ka përfunduar.

Në një prononcim për mediat, pedagogët bënë me dije se nuk kanë rënë dakord për rritjen e pagave, ndërsa disa prej kërkesave të tyre do të rishikohen.

Ndër të tjera, pedagogët kanë vendosur që të mos tërhiqen nga protesta e tyre e radhës, që do të zhvillohet me 5 tetor, ora 11:00./ CNA.al

Lajmet e fundit nga