LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbardhet biseda/ Porosia e Yuri Kim për Metën

SERIOZISHT? Kim: Dialog konstruktiv që forcon demokracinë, lufton korrupsionin dhe çon përpara negociatat e Shqipërisë

23 Shtator 2022, 18:11, Aktualitet CNA
Zbardhet biseda/ Porosia e Yuri Kim për Metën
Pjesë nga takimi

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka zbardhur bisedën nga takimi më kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Ambasada amerikane, në postimin e saj në rrjetet sociale, shkruan se gjatë takimit Yuri Kim ka përsëritur nevojën që partitë politike të bashkohen për t’u përfshirë në dialog konstruktiv që forcon demokracinë, lufton korrupsionin dhe çon përpara negociatat e Shqipërisë për anëtarësim të plotë në BE.

 “Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim, u takua sot me Kryetarin e Partisë së Lirisë, si pjesë e takimeve të saj të vazhdueshme me udhëheqës politikë shqiptarë. Ajo përsëriti nevojën që partitë politike të bashkohen për t’u përfshirë në dialog konstruktiv që forcon demokracinë, lufton korrupsionin dhe çon përpara negociatat e Shqipërisë për anëtarësim të plotë në BE”, shkruhet në postimin nga ambasada amerikane./ CNA.al

Lajmet e fundit nga