LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shkundën” xhepat e pacientëve/ Pas mjekut, shoqërohen edhe dy të tjerë në radhët e “bluzave të bardha”

23 Shtator 2022, 17:53, Aktualitet CNA
“Shkundën” xhepat e pacientëve/ Pas mjekut,
Foto ilustruese

Sot më datë 23.09.22, pas një pune hetimore disajavore me metoda speciale të hetimit, nën drejtimin e Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, u finalizua operacioni policor ‘Skaneri’.

Nga veprimet hetimore të kryera për llogari të procedimit penal nr.6013, viti 2022, u kap në flagrancë dhe u bë shoqërimi në ambientet e drejtorisë vendore të policisë Tiranë, i shtetasve të mëposhtëm:

F.M., me profesion mjek reanimator;

K.B., me deryrë infermiere; dhe

S. B., me detyrë mjeke.

Nga hetimet e kryera deri më tani, rezultonte se këta shtetas, merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndryshëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë.

Hetimet vazhdojnë për dokumentimin e veprimeve të tjera të kryera edhe nga personel tjetër mjekësor i përfshirë në këtë skemë korrupsioni./ CNA.alLajmet e fundit nga