LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet identiteti i mjekut që merrte para/ Si u fut në grackë nga agjenti i infiltruar

23 Shtator 2022, 15:57, Aktualitet CNA
Zbardhet identiteti i mjekut që merrte para/ Si u fut në grackë
Mjeku i arrestuar

Zbardhet identiteti i mjekut të arrestuar që u kap duke marrë rryshfet.

Bëhet fjalë për mjekun reanimator në spitalin e Traumës Fitim Marku, i cili u kap duke marrë para për të ofruar shërbimin ndaj një pacienti.

Ai është futur në grackë nga një agjent i infiltuar në ambientet e punës. Agjenti është paraqitur si pacient, pas denoncimeve të marra nga qytetarët.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se edhe një mjek tjetër është i përfshirë në një skemë korruptive.

Blutë kanë bërë të mundur shoqërimin e mjekut reanimator në komisariat dhe po vijojnë punën për zbardhjen e korrupsionit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga