LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Dështon seanca për dy ish-drejtorët e policisë dhe shoqëruesin e Gazment Bardhit

23 Shtator 2022, 11:57, Aktualitet CNA

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Dështon seanca për dy ish-drejtorët e

Zyrtarisht vrasja e Pjerin Xhuvanit është pa autor.

Pasi ende nuk ka një të dënuar nga gjykata, por vetëm një të dyshuar për të cilin nuk po mbahet dot një seancë gjyqësore.

Ai është Arbër Papleka, i cili dyshohet se ka qëlluar me 21 prill 2021 ndaj Pjerin Xhuvanit.

Sot ishte caktuar seanca gjyqësore, por që është shtyrë për herë të pestë.

Për këtë ngjarje po hetohen edhe dy ish-zv.drejtorë të policisë së Elbasanit, Niko Palla dhe Albert Nushi, si dhe për gjashtë efektivët e forcave Shqiponja.

Raportohet se avokatët kanë kërkuar shtyrjen e seancës për t’u njohur me provat e reja.

Gjykata ka vendosur që seanca e radhës të zhvillohet me datë 28 shtator.

Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kryesuesit të listës së Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në zgjedhjet e 25 prillit 2021 dhe është i vetmi që ndodhet në qeli për këtë vrasje./CNA.al

Lajmet e fundit nga