LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kemi shumë hetime të rëndësishme"/ Paralajmëron Arben Kraja

23 Shtator 2022, 11:45, Aktualitet CNA

"Kemi shumë hetime të rëndësishme"/

Kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, ka dalë sot me një paralajmërim që lidhet me hetimet në luftën kundër pastrimit të parave dhe korrupsionit.

 “Kemi shumë hetime të rëndësishme në vijim për pastrimin e parave, korrupsionin dhe tani është momenti të ecim përpara. Niveli që kemi arritur në bashkëpunim është rritur në mënyrë të vazhdueshme. Kemi 20 skuadra të përbashkëta hetimore që kryejnë hetime me vendet e BE-së”, tha Kraja.

Deklaratën ai e bëri në një tryezë me përfaqësues të Bashkimit Europian dhe institucioneve të drejtësisë në vend. /CNA.al

Lajmet e fundit nga