LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncohet skandali/ Kosova është sulmuar nga sistemet e Shqipërisë

23 Shtator 2022, 12:22, Aktualitet CNA

Denoncohet skandali/ Kosova është sulmuar nga sistemet e

Në konferencën për shtyp, kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se Kosova është sulmuar kibernetikisht nga sistemet e Shqipërisë.

Sipas tij edhe Mali i Zi dhe Maqedonai e Veriut janë në atak.

“Kosova është sulmuar nga sistemet e Shqipërisë. Mali i Zi është në atak. Gjithashtu edhe Maqedonia.

Nuk e di nëse janë sulmuar nga sistemet shqiptare këto të fundit. Por për Kosovën është e sigurt.

Çka do të thotë penetrim i plotë i hakerave serbë ose rusë. Sepse dihet se problemet më madhore me Kosovën i kanë. E vërteta është se mbrojtja e Kosovës ka deklaruar se sulmet janë nga rajoni. Mirëpo Edi Rama kërkon t’i mbyllë të gjitha me ajatollahët. Shqiptarët dhe aleatët tanë duhet të dinë të vërtetën.

Se sistemi TIMS dhe MEMEX, dhe databaze i policisë shkencore ka çdo gjë, ADN, grup gjaku, gishti, çdo gjë të botës së nëndheshme.

Nuk ka asnjë lidhje me portalet.

Ka lidhje me ndërhyrjen direkte të hakerave që duan të zhdukin lidhjet e qeverisë me krimin”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga