LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i zhurmshëm i mjekut/ Gëzim Xhepa: Skenar mediatik nga Sulltani i Madhërishëm me kapuçonët e zinj

23 Shtator 2022, 20:14, Aktualitet CNA
Arrestimi i zhurmshëm i mjekut/ Gëzim Xhepa: Skenar mediatik nga
Profesori dhe mjeku Gëzim Xhepa

Profesori dhe mjeku Gëzim Xhepa ka reaguar pas arrestimit të mjekëve të spitalit të Traumës, pas mesditës së sotme.

Sipas mjekut, sot terrori i qeverisë dha shfaqjen e radhës me skenar të plotë mediatik, duke nxjerrë me pranga mjekun nën shoqërimin e kapuçonëve të zinj, që s’guxojnë t’i afrohen krimit të rrugës, por duke përdhosur uniformën vihen në shërbim të teatrove të Rilindjes. 

Pas atentatit të djeshëm ndaj arsimit shqiptar…, sot terrori i Sulltanit të Madhërishëm dha shfaqjen e radhës me skenar të plotë mediatik, duke nxjerrë me pranga mjekun nën shoqërimin e kapuçonëve të zinj, që s’guxojnë t’i afrohen krimit të rrugës…, por duke përdhosur uniformën vihen në shërbim të teatrove të Ringjalljes Zombike…!!! Falangat politike policore…, jashtë çdo profesionalizmi…, të integruar në shoë-n propagandistik…, përpiqen të ringjallin falangat këmishzeza të Musolinit, duke mbjellë terror në popullin e skllavëruar…!!! Të nderuar kolegë reagoni sot se nesër do të jetë vonë…!!! Jeni shtresa intelektuale më e sakrifikuar e shoqërisë…., që s’meritoni të shërbeni më mish për top për banditët në pushtet, që kërkojnë të shkarkojnë mbi ju mllefin e një populli në mjerim, për të mbuluar zullumet e tyre miliardëshe…!!! Jemi komuniteti më i fuqishëm i popullsisë që po të jemi të bashkuar s’ka shtresë politike, apo qeveri të na trajtojë si letër higjenike…!!!”, shkruan mjeku Gëzim Xhepa./ CNA.al

Lajmet e fundit nga