LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Irani?/ Çani hedh dyshimet: E ka thënë vetëm Rama, edhe në 2016, tha s’ka kanabis

23 Shtator 2022, 22:14, Aktualitet CNA
Nga Irani?/ Çani hedh dyshimet: E ka thënë vetëm Rama,
Gazetari Arian Çani

Gazetari Arian Çani ka hedhur dyshime mbi deklaratat e kryeministrit Edi Rama në lidhje me sulmin kibernetik, i cili thotë se vjen nga Irani.

I ftuar në studion e Çim Pekës, Çani kujtoi se, edhe në vitin 2016 Edi Rama mohoi që në Shqipëri të kishte kanabis, por rezultoi e kundërta.

Sipas Çanit ato që thotë kryeministri nuk janë një provë.

“Ne s'kemi asnjë indicie. E ka thënë vetëm kryeministri. Kryeministri nuk është provë. Kryeministri i këtij vendi në vitin 2015-2016, me zë dhe figurë ka thënë publikisht se në këtë vend nuk ka kanabis, ju talleni, ai tallej kur Berisha fliste për avionë, janë mushkonja thoshte. Kryeministri nuk është provë, kryeministri është palë. Nëse më thua kryeministri është provë... kryeministri është njeriu politik, është palë”, tha Arian Çani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga