LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vishaj: Skandaloz arrestimi i mjekut me makinën që u është sekuestruar kriminelëve

24 Shtator 2022, 12:01, Aktualitet CNA

Vishaj: Skandaloz arrestimi i mjekut me makinën që u është

Avokati Sajmir Vishaj u shpreh në një intervistë në "Euronews Albania" se është skandaloze që policia të arrestojë një mjek me makinën që u është sekuestruar nga OFL kriminelëve.

Sipas tij makina me xhama zinj është përdorur më herët nga kriminelët dhe se policët ishin të veshur me kapuç, si në aksionet e arrestimit të të shumëkërkuarve.

“Të gjithëve na bën përshtypje mënyra se si u organizua ai operacion. Policia na tregoi se nuk është në gjumë, por mund të arrestojë dhe figura ose mjekë sot. Shqipëria ka shumë nevojë, të cilët po emigrojnë jashtë vendit. Jemi në vitin 2022, të shkosh të arrestosh një mjek me uniformave e anestezistit me një makinë të OFL-së që u është sekuestruar kriminelëve dhe me kapuç ishin këta policë që shoqëron Ervis Martinaj.

Ky procedim ka nisur në muajin dhjetor të 2021. Mua nuk më duket një vepër penale, është një nxitim që ka si Prokuroria apo policia, mua më duket më shumë një mllef. Një mllef ndaj një shërbimi, është përdorur fuqia e shtetit për ta bërë”, u shpreh Vishaj.

Prokuroria njoftoi një ditë më parë se një mjek dhe një infermiere janë arrestuar në spitalin e Traumës për korrupsion.

 

Lajmet e fundit nga