LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U akuzuan se merrnin ryshfet/ Policia liron mjeken dhe infermieren

24 Shtator 2022, 10:40, Aktualitet CNA
U akuzuan se merrnin ryshfet/ Policia liron mjeken dhe infermieren
Policia Tiranë

Policia e Tiranës ka liruar nga burgu mjeken dhe infermieren e shoqëruar ditën e djeshme në spitalin e Traumës.

Konkretisht janë lënë të lira mjekja me iniciale S.B. dhe infermierja me iniciale K.B.

Policia njoftoi dje se nga hetimet e kryera, ka rezultuar se dy punonjëset e bluzave të bardha merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndryshëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë.

Nga ana tjetër, raportohet se mjeku i arrestuar Fitim Marku vazhdon të jetë në qeli. Ai u fut në grackë nga një agjent i infiltruar, i cili u paraqit si një pacient që do të merrte shërbim.

Ndërkaq, policia është duke vijuar hetimet për ryshfetin në mjekësi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga