LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk i njoh pronarët e inceneratorëve”/ Veliaj: Pyesni në hetuesi, sa i përfshirë jam

24 Shtator 2022, 08:59, Aktualitet CNA

“Nuk i njoh pronarët e inceneratorëve”/ Veliaj: Pyesni

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u është kundërpëgjigjuar akuzave të Partisë së Lirisë për aferën e inceneratorëve.

Në emisionin "Log" në "ABC News", Veliaj ka thënë se nuk i njeh dhe nuk i ka takuar pronarët e inceneratorëve.

Sipas tij, këto akuza vijnë nga Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi, pasi nuk kanë marrë pjesën e tyre.

“Kur shikon zyrtarë të Ilir Metës, se Meta dhe Kryemadhi kanë hall si është bërë kjo dhe ne nuk kemi copën tonë, publiku e kupton. Unë nuk i njoh ata që janë në kërkim, nuk i kam takuar. Pyet hetuesinë. Për dy vende ka dhënë autorizim, sekuestro dhe ka vënë administrator. Këto vendime i merr gjykata. Kjo skema në Elbasan dhe Fier qenka tjetër se këta paska financuar dhe investimin, në Tiranë vetëm i marrin plehrat dhe i çojnë aty.

Publiku këtë e ka perceptuar që ky është pazari i një partie. PS në dallim nga partitë e tjera që thonë mos arresto atë që vrau në 21 janar, PS thotë nëse ke dyshime për disa njerëz hetoni. LSI kur i ikin njerëz dhe kur krijohet ideja që nuk qenka ndarë plaçka me ta Monës dhe Ilirit i fiket llamba. Kjo është luftë e një partiçke të vogël për plaçkë të pretenduar. Tirana sot është më e pastër. Publiku kaq gjë e di”, është shprehur Veliaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga