LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kundër vendimit për mbylljen e shkollës/ Nxënësit e kolegjit turk protestë para Ministrisë së Arsimit

26 Shtator 2022, 10:09, Aktualitet CNA

Kundër vendimit për mbylljen e shkollës/ Nxënësit e

Nxënësit e kolegjit privat ‘Mehmet Akif’,  të shoqëruar nga prindërit dhe mësuesit, kanë rinisur protestat. Sot ata janë grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar shfuqizimin e vendimit për mbylljen e shkollës.

Kujtojmë se një ditë pas vendimit të qeverisë, reagoi dhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi e cila pohoi se arsyeja që ishte mbyllur shkolla, ishte për faktin se kolegji ishte transferuar në një godinë për të cilën nuk ishte marrë leje dhe se nuk plotësonte standardet./CNA.al

Lajmet e fundit nga