LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U arrestua për ryshfet/ Mjeku i Traumës, në gjendje të rëndë shëndetësore

26 Shtator 2022, 10:04, Aktualitet CNA
U arrestua për ryshfet/ Mjeku i Traumës, në gjendje të
Mjeku Fitim Marku

Mjeku reanimator i arrestuar për ryshfet, Fitim Marku, është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas News 24, Marku ka pësuar ishemi celebrale gjatë kohës që mbahej në qeli. Ai është dërguar menjëherë në spital, ku edhe do t’i komunikohet masa e sigurisë.

Mjeku i spitalit të Traumës u fut në kurth nga një agjent i infiltruar si pacient dhe u kap duke marrë ryshfet për të dhënë shërbimin.

Kjo pasi, blutë kishin marrë informacione të abuzimit me detyrën nga qytetarët. Arrestimi i tij u shoqërua me zhurmë dhe me kamera./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga