LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikohet data e hapjes së Lotarisë Amerikane/ Ja kur nisin aplikimet

26 Shtator 2022, 14:29, Aktualitet CNA

Publikohet data e hapjes së Lotarisë Amerikane/ Ja kur nisin aplikimet

Është publikuar data e hapjes së Lotarisë Amerikane.

Sipas njoftimit të ambasadës amerikane, regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2023 duhet të kryhen në mënyrë elektronike në faqen e internetit të Departamentit të Shtetit, duke nisur në mesditë, Ora Ditore Lindore (EDT) (GMT-4), e mërkurë, 6 tetor 2021, deri në mesditë, Ora Standarte Lindore (EST) (GMT-5), e martë, 9 nëntor 2021.

Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

“Mos prisni deri në javën e fundit të periudhës së regjistrimit, pasi kërkesat e shumta mund të shkaktojnë mbingarkes? të faqes së internetit.

Aplikimet me letër ose aplikimet e vonuara nuk do të pranohen. Ligji lejon vetëm një regjistrim për cdo person gjatë periudhës së regjistrimit.

Departamenti i Shtetit përdor teknologji të sofistikuar për t’u vënë në dijeni të regjistrimeve të shumëfishta. Individët që kanë aplikuar më shumë se një herë gjatë një periudhe regjistrimi do të skualifikohen”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

Regjistrimi për Programin e Lotarisë është falas.

“Ne ju rekomandojm? fuqimisht të plotësoni vetë formularin e regjistrimit, pa ndihmën e një “këshilluesi për viza”, “agjenti të vizave” ose personave të tjerë që ju ofrojnë ndihmë. Nëse është dikush tjetër që ju ndihmon, duhet të jeni të pranishëm në momentin e përgatitjes së regjistrimit, në mënyrë që t’u përgjigjeni të gjitha pyetjeve në mënyrë sa më t? sakt?, të merrni flet?n e konfirmimit dhe numrin e konfirmimit. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që të pajiseni me faqen e konfirmimit dhe numrin e konfirmimit. Pa këtë informacion, nuk do të jeni në gjendje të hyni në sistemin online, i cili do t’ju informojë mbi statusin e regjistrimit tuaj. Duhet të jeni të kujdesshëm në rastin kur dikush ofrohet të ruajë flet?n tuaj të konfirmimit dhe numrin tuaj të konfirmimit. Ju gjithashtu duhet të keni akses tek posta elektronike që keni vendosur tek regjistrimi juaj në E-DV. “, thuhet më tej në njoftimin e Ambasadës amerikane./CNA.al

Lajmet e fundit nga