LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fitorja e koalicionit të qendrës së djathtë/ Basha uron Berluskonin

26 Shtator 2022, 13:42, Aktualitet CNA

Fitorja e koalicionit të qendrës së djathtë/ Basha uron

Lulzim Basha, deputet i PD-së, i ka uruar fitoren partisë  së Silvio Berluskonit, ‘Forza Italia’ ,  duke e nënvizuar veçmas, për të përmendur më tej  koalicionin e qendrës së djathtë.

‘Urime Forza Italia dhe koalicionit të qendrës së djathtë për fitoren dhe një dëshirë e sinqertë për punë të mbarë për përgjegjësinë e ndershme të qeverisjes së një vendi me të cilin na lidh një marrëdhënie e vërtetë dhe e thellë. Miqësia historike mes Shqipërisë dhe Italisë, e cila është artikuluar gjithmonë në një partneritet strategjik, bazohet në vlera të përbashkëta që do të na bashkojnë edhe më shumë në rrugëtimin tonë europian.’- shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga