LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Presion për t’u tërhequr”/ Ngjela komenton takimin mes Yuri Kim dhe Ilir Metës

26 Shtator 2022, 12:59, Aktualitet CNA

“Presion për t’u tërhequr”/ Ngjela komenton takimin

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar takimin mes ambasadores amerikane Yuri Kim dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, para pak ditësh.

Në studion e Euroneës Albania, Ngjela tha se Kim i ka shkuar në zyrë Metës për t’i thënë që duhet të heqë dorë nga deklaratat se do ketë kryengritje apo do ketë përmbysje.

“Diplomaci ka qenë. Takimi m’u duk normal por këto janë takim me presion si rregull. Pas takimit të shohim se çfarë takimi do mbajë Meta. Do vazhdojë të thotë kjo do bëjë kryengritje? Do vazhdojë të thotë që në datën kaq përmbysemi?  Mendoj që ka dashur t’i thotë që këto nuk shkojnë, mendoj unë. Nëse nuk vazhdon me këto, ka pasur presion”, u shpreh Ngjela.

 

Lajmet e fundit nga