LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Abuzuan me tenderin/ Lihen në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor

26 Shtator 2022, 12:39, Aktualitet CNA
Abuzuan me tenderin/ Lihen në burg 4 punonjësit e Universitetit
Universiteti Bujqësor i Tiranës

Gjykata e Tiranës marrë vendimin për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës, që u arrestuan për korrupsion.

Për punonjësit e UBT-së, gjykata vendosi  masën e sigurisë “arrest me burg”.

Bëhet fjalë për shtetasit Ali Rasha, 62 vjeç, me detyrë Drejtor i Fermës Didaktike Eksperimentale në Universitetin Bujqësor Tiranë, Tahir Ballgjini, me detyrë Përgjegjës i Sektorit të Bujqësisë, Rushit Suna, 59 vjeç, me detyrë specialist i Sektorit të Bujqësisë; Ahmet Mejdani, 64 vjeç, me detyrë magazinier në magazinën qendrore në Universitetin Bujqësor Tiranë.

Këta persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, paracaktonin fituesin e tenderave, kryenin hyrje dhe dalje fiktive të mallrave në magazina, duke shpërdoruar detyrën./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga