LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spektakli me mjekun te Trauma/ Brataj: Po vriste njeri, të më thotë një shqiptar që nuk ka dhënë lekë

26 Shtator 2022, 14:17, Aktualitet CNA

Spektakli me mjekun te Trauma/ Brataj: Po vriste njeri, të më

Shefi i Ugjencës, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me arrestimin e mjekut te Trauma.

Sipas Bratajt, korrupsioni ekziston në çdo fushë dhe nuk doli sot që të habitemi se çfarë ndodhi.

“Çfarë krimi është? Po vriste njeri? Ka kërkuar lek, se nuk e dimë a i ka kërkuar apo ja ka dhënë. Si procedurë nuk duhet t’i marrë në spital. Të më thotë një shqiptar që nuk ka dhënë lek.

Kamarierit i lë bakshish, marr kafen 8 qind dhe i japim 100 lek. Në Itali pranohej dhuratë deri në 300 euro, ligjërisht ishte e pranueshme. Dhurata mjekut deri në një farë shume ishte e pranueshme”,  ka thënë Brataj në emisionin “Shqipëria Live”.

Brataj ka komentuar edhe mënyrën e arrestimit që sipas tij ishte e papranueshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga